KUZU koreň BIO z Japonska - 100g, Natural Jihlava

KUZU koreň BIO z Japonska - 100g, Natural Jihlava
BIO
5,40€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: NATURAL Jihlava
Vedci objavili, že kuzu má tiež vysoký obsah flavonoidov, ktoré sú príčinou výrazného liečivého pôsobenia na obehový systém. Flavonoidy a príbuzná skupina známa ako bioflavonoidy sú prírodného pôvodu a pomáhajú regulovať metabolizmus. Majú tiež priaznivý vplyv na ľudskú fyziológiu tým, že uvoľňujú cievy, ktoré sú stiahnuté vplyvom napätia a stresov. Liečebný efekt týchto flavonoidov bol preukázaný už v starej Číne. Keď bol pravidelne dodávaný do ľudského tela prášok kuzu alebo extrahované flavonoidy znížil sa vysoký krvný tlak a zlepšil sa stav chronickej migrény, uľavilo sa bolestiam v ramenách, krku a hlave. Okrem uvoľnenie ciev flavonoidy prispievajú k zníženiu hladiny cholesterolu a znižujú riziko utváranie krvných zrazenín.

Zloženie: škrob z koreňa kuzu bio.

Príprava: na 1 šálku vody ½  lyžičky kuzu, povaríme 2-3 min.

Použitie: Kuzu je neprekonateľný prostriedok pre zahusťovanie. Po jeho použití sú napr. omáčky iskrivé, priehľadné, polievkam pridá lesk. Pri zahusťovanie výrazne nezmení pôvodnú chuť omáčky ani polievky. Používa sa k zahusťovanie omáčok, polievok, pudingov, mäsových zmesí apod. Zelenina a ryby poprášené kuzu pred fritovaním majú svetlý chrumkavý povrch. Pretože kuzu pomáha vyrovnávať kyslosť z cukrov, je teda ideálny do rôznych dezertov, pudingov, ovocných koláčov apod.

Náš tip: Ak chceme uvariť kuzu nápoj, použijeme asi 1,5 čajovej lyžičky na 1 šálku vody. Ak chceme zahustiť, použijeme 2 lyžičky na 1 šálku vody. Vo väčšine prípadov použitia rozpustíme prášok v malom objeme studenej vody a potom nalejeme pred koncom varu do vody s ostatnými ingredienciami. Necháme mierne bublať približne 5-7 minút za občasného miešania.

Význam pre zdravie: Prášok kuzu je veľmi koncentrovaný škrob. Obsahuje na jednotku váhy viac kalórií ako med. Je však oveľa pomalšie sa spaľujúce a teda priaznivejšie pôsobiace zdroj energie ako med. Kuzu posilňuje a reguluje zažívanie. Je veľmi ľahko stráviteľný, črevá ho ľahko vstrebú.
Ako domáci liečebný prostriedok je kuzu veľmi vhodný za týchto okolností: celkové vyčerpanie (kuzu zaháňa únavu a zvyšuje vitalitu), akútne črevné problémy (najmä hnačka, vrátane hnačky pri cholere a úplavici), chronické črevné ochorenia, prechladnutie (veľmi často sa pripája k črevnej slabosti alebo k vyčerpaniu), horúčka - kuzu ju pomáha znižovať, pri pravidelnej konzumácii sa zníži sa vysoký krvný tlak a zlepší sa chronickej migrény, zužovanie ciev - kuzu uvoľňuje (dilatuje) cievy, ktoré sú stiahnuté vplyvom napätia a stresov, kuzu znižuje riziko utváraní krvných zrazenín, pomáha na uvoľnenie napnutých svalov, kuzu je veľmi vhodný pre pacientov, ktorí nemôžu konzumovať pevnú stravu a je vhodný aj pre zvieratá

Upozornenie: Kuzu by nemal byť zamieňaný za arrowroot, zemiakový alebo kukuričný škrob. Najmä kukuričný a zemiakový škrob neodporúčame, pretože často býva pri výrobe chemicky bielený. Zemiakový škrob je tiež z veľkej časti vylučovaný pomocou chemického procesu a vyrába sa často zo zelených zemiakov a teda obsahuje jed solanín. Jediný arrowroot je vyrábaný čisto prírodným spôsobom ako kuzu, ale nemá tak silné liečivé účinky.

NATURAL Jihlava

Česká firma Natural Jihlava sa špecializuje na racionálnu výživu, makrobiotiku, bezlepkovú diétu, diétne výrobky, výrobky pre vegeteriánov a vegánov. Časť výrobkov je v BIO kvalite.

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN