O nás

Náš internetový obchod sa špecializuje na zdravú výživu a biopotraviny. Zameriavame sa hlavne na predaj vysokokvalitných bioproduktov a biopotravín za dostupné ceny. So zdravou výživou súvisí zdravý životný štýl, ktorý napomáha k prevencii civilizačných chorôb.

Základom zdravého životného štýlu je zdravá strava a doplnky výživy, ktoré nájdete na našich stránkach. Okrem internetového obchodu nás môžete navštíviť v našej predajni, ktorá sa nachádza v Košiciach na Alžbetinej 18. Pozrite si našu ponuku.

Anežka

V našej rodinnej firme, založenej v roku 1995, sme začínali nákupom a predajom slovenských bylín, silíc a výživových doplnkov. Neskôr bolo založené centrum pre diagnostikovanie a poradenstvo podľa tradičnej čínskej mediciny (TČM).

Zakladateľkou a srdcom centra je Anežka Čontošfalská, ktorá získala vedomosti o metódach vyšetrovania, diagnostiky, fytoterapie a akupunktúry podľa TČM štúdiom na Pražskom detašovanom pracovisku Pekingskej univerzity TČM Guangming. Zo slovenských bylín sme prešli na wany, tj. na hotové výťažky z čínskych bylín zhotovených podľa TČM so zachovanými receptúrami, ale aj s novšími, prepracovanými na dnešné požiadavky spotrebiteľa.

Niektoré z našich produktov nájdete aj v lekárňach. Na základe podnetov zákazníkov sme postupne rozširovali spektrum produktov.

Naším krédom je sledovať trh a prinášať to, čo je aktuálne, ale v rozumných cenách. V súčasnosti ponúkame

  •  poradenstvo a diagnostiku podľa Tradičnej Čínskej Mediciny
  • množstvo výživových doplnkov, čaje, wany
  • pomôcky na akupunktúru, moxovanie, bankovanie, masáž, lávové kamene
  • plagáty, literatúru a anatomické modely tela
  • široký sortiment zdravých a bio potravín
  • prírodnú kozmetika a ekodrogériu
  • vodné filtre a zdravé fľaše 

Zázemie našej firmy tvorí predajňa a ordinácia, ktoré sú situované priamo v centre Košíc na Alžbetinej ulici č.18.

Prečo Tradičná Čínska Medicína?

Sám za seba hovorí fakt, že dedičstvo starovekej Číny prežilo v živej tradícií niekoľko tisícročí. Vďaka tomu patrí medzi komplexné systémy lekárskeho myslenia a umožňuje tak nachádzať odpovede práve na zdravotné problémy modernej spoločnosti. Zásady, ktorými sa TČM riadi, pochádzajú z výhradne prírodného štúdia človeka, jeho okolia i vzťahu medzi nimi. Svojská diagnostika a aj spôsob liečenia vytvárajú systém zdokonaľovaný a overovaný stovkami generácií po niekoľko tisíc rokov. Byliny, pôsobenie na určité významné body ľudského tela, cvičenie, masáž, či upravená strava sú metódami liečenia TČM, vychádzajúceho z prírodných, pre ľudských organizmus nenásilných zdrojov a smeruje k dosiahnutiu potrebnej rovnováhy a harmónie.

Čínska medicína vidí prepojenie medzi vonkajšími prejavmi ochorenia, často krát psychického rázu a oslabeným, či chorobou postihnutým orgánom, ktorý skrz vonkajšie symptómy signalizuje svoj nedostatok vitality. TČM ide tak na podstatu ochorení, nielen na jej konečné prejavy.

Viac nájdete na stránke poradenstvo čínskej medicíny s Anežkou Čontošfalskou.