V našej rodinnej firme, založenej v roku 1995, sme začínali nákupom a predajom slovenských bylín, silíc a výživových doplnkov. Neskôr bolo založené centrum pre diagnostikovanie a poradenstvo podľa  tradičnej čínskej mediciny (TČM). Zakladateľkou a srdcom centra je Anežka Čontošfalská, ktorá získala vedomosti o metódach vyšetrovania, diagnostiky, fytoterapie a akupunktúry podľa TČM štúdiom na Pražskom detašovanom pracovisku Pekingskej univerzity TČM Guangming. Zo slovenských bylín sme prešli na wany, tj. na  hotové výťažky z čínskych bylín zhotovených podľa TČM so zachovanými receptúrami, ale aj s novšími, prepracovanými na dnešné požiadavky spotrebiteľa. Niektoré z našich produktov nájdete aj v lekárňach. Na základe podnetov zákazníkov sme postupne rozširovali spektrum produktov (viac tu).


Naším krédom je sledovať trh a prinášať to, čo je aktuálne, ale v rozumných cenách. V súčasnosti ponúkame
 
  • poradenstvo a diagnostiku podľa Tradičnej Čínskej Mediciny,
  • množstvo výživových doplnkov, čaje, wany,
  • pomôcky na akupunktúru, moxovanie, bankovanie, masáž, lávové kamene,
  • plagáty, literatúru a anatomické modely tela
  • široký sortiment zdravých a bio potravín, 
  • prírodnú kozmetika a ekodrogériu
  • vodné filtre a zdravé fľaše. 
Zázemie našej firmy tvorí predajňa a ordinácia, ktoré sú situované priamo v centre Košíc na Alžbetinej ulici č.18.
 

Prečo Tradičná Čínska Medicína?

Sám za seba hovorí fakt, že dedičstvo starovekej Číny prežilo v živej tradícií niekoľko tisícročí. Vďaka tomu patrí medzi komplexné systémy lekárskeho myslenia a umožňuje tak nachádzať odpovede práve na zdravotné problémy modernej spoločnosti. Zásady, ktorými sa TČM riadi, pochádzajú z výhradne prírodného štúdia človeka, jeho okolia i vzťahu medzi nimi. Svojská diagnostika a aj spôsob liečenia vytvárajú systém zdokonaľovaný a overovaný stovkami generácií po niekoľko tisíc rokov. Byliny, pôsobenie na určité významné body ľudského tela, cvičenie, masáž, či upravená strava sú metódami liečenia TČM, vychádzajúceho z prírodných, pre ľudských organizmus nenásilných zdrojov a smeruje k dosiahnutiu potrebnej rovnováhy a harmónie.

Čínska medicína vidí prepojenie medzi vonkajšími prejavmi ochorenia, často krát psychického rázu a oslabeným, či chorobou postihnutým orgánom, ktorý skrz vonkajšie symptómy signalizuje svoj nedostatok vitality. TČM ide tak na podstatu ochorení, nielen na jej konečné prejavy.

Viac nájdete na stránke poradenstvo čínskej medicíny s Anežkou Čontošfalskou.

 
Mgr. Matúš Čontošfalský MBA, vedúci predajne