Tea Tree masť 50ml, Dr.Popov

Tea Tree masť 50ml, Dr.Popov
3,42€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé
Bylinná masť s obsahom 4% vysoko účinného austrálskeho čajovníkového oleja (Tea Tree Oil) a 1% extraktu tymiánu.
Masť pôsobí dezinfekčne, a tým čistí pokožku pri akné a kožných ťažkostiach.
Je vhodná na regeneráciu pokožky podráždenej slnečným žiarením alebo mechanickým podráždením a na ošetrenie pier pri problémoch s oparmi.


Zloženie: Adeps Suillus, Cera Alba, Melaleuca alternifolia Leaf Oil, Thymus Vulgaris Flower / Leaf Oil

Základom Tea Tree masti je olej z čajovníka austrálskeho (Melaleuca alternifolia, anglicky Tea Tree). Táto rastlina rastie na jedinom mieste vo svete, na pobreží Nového Južného Walesu v Austrálii. Dorastá do výšky až 5 metrov, má husté lepkavé listy a biele kvety.
Z listov čajovníka sa pomocou destilácie získava povestný olej, pre ktorý sú typické silné antibakteriálne a protizápalové účinky. Olej z čajovníka obsahuje rad organických zlúčenín, k tým najdôležitejším patrí cineol, terpinolen, sabinen, cymén, pinén, thujen, globulol, myrcen a ďalšie. Tea Tree olej má väčšinou číru alebo žltkastú farbu.
100% Tea Tree olej sa radí k najsilnejším prírodným antiseptikám vôbec.


Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou), ktorá svojím zložením pripomína ľudský tuk. Bravčová masť všeobecne patrí k najkvalitnejším základom mastí: veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky, je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách a používa sa na liečbu rôznych dermatitíd. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitnú bravčovú masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť.

V Tea Tree masti je obsiahnutý tiež pravý včelí vosk – má totiž výborné ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje celkovú kvalitu masti.

Tea Tree masť má svoje účinky zosilnené tymianom – bylinou, ktorá je známa svojím silným antiseptickým pôsobením.


Použitie: Tea Tree masť je veľmi vhodná pri starostlivosti o pery (napr. pri oparoch) ak starostlivosti pri plesniach nechtov či plesniach medzi prstami. Masť môžete používať na regeneráciu pokožky podráždenej slnečným žiarením, mechanickom podráždení a pri rôznych kožných poraneniach.
Tea Tree masť sa výborne hodí aj na starostlivosť pri akné – masť totiž obsahuje 4% vysoko účinného oleja z čajovníkového stromu, ktorý je známy svojimi protizápalovými a čistiacimi účinkami.

V neposlednom rade Vám masť dobre poslúži ako masážny prípravok, následná masáž priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

Aplikácie maste: Pred nanesením masti odporúčame postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Tea Tree masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože.
Vďaka správnej aplikácii masti pomáhate zvyšovať jej účinok.

Hmotnosť: 50 g

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste pri teplote 5 - 20°C.

Krajina pôvodu: Česká republika

Alergény: včelí vosk

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN