Lopúchová masť 50ml, Dr.Popov

Lopúchová masť 50ml, Dr.Popov
4,11€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé
Vynikajúci prípravok na starostlivosť o problematickú pokožku celého tela. Pre sovju dobrú znášanlivosť je vhodný aj pre malé deti od 3 rokov. Vychádza z dávnych receptúr vysoko oceňovaného lopúchového oleja, účinného pri najrôznejších kožných problémoch. 

Zloženie: Adeps Suillus, Cera Alba, Arctium Lappa Root Extract, Thymus Vulgaris Extract, Juglans Regia Leaf Extract, Trigonella Foenum – Graecum Seed Extract, Galium Aparine Extract, Parfum

Bylinným základom lopúchovej masti je lopúch veľký (Arctium Lappa), ľudovo nazývaný tiež ako babí koreň, ježko alebo bodliak. Táto rastlina sa často vyskytuje ako burina a patrí medzi naše najväčšie byliny (môže dorásť až do 2 metrov).
Korene a listy lopúcha veľkého obsahujú množstvo účinných látok: glykozidy, flavonoidy, taníny, silice, polyacetylény, živice, sliz, alkaloidy a éterický olej. Semená lopúcha obsahujú esenciálne mastné kyseliny a vitamíny A a B2.

V bylinkárstve sa využíva predovšetkým koreň rastliny pre jeho výrazné fungicídne a fytoncídne účinky. Koreň sa zbiera na jeseň a hojne sa využíva práve v mastiach. 

Masťovým základom je čistený nevyškvarený bravčový tuk (extrahovaný horúcou parou), ktorý vďaka svojmu zloženiu patrí k najkvalitnejším základom mastí. Veľmi dobre sa vstrebáva do
pokožky, je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách a používa sa na liečbu rôznych dermatitíd. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitné bravčová masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť.

Lopúchová masť obsahuje aj pravý včelí vosk – ten má totiž výborné ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje výslednú kvalitu masti.Účinok koreňa lopúcha je v masti podporený ďalšími bylinami: tymianom, orechom, senovkou a lipkavcom. Kombinácia týchto bylín je unikátna a dáva vyniknúť účinkom lopúcha.

Použitie: Lopúchová masť sa veľmi dobre hodí pri starostlivosti o detské atopické ekzémy, lišaje a vysušenú pokožku. Masť sa vyznačuje veľmi dobrou znášanlivosťou na pleti. Lopúchovú masť možno ďalej užívať aj pri starostlivosti o ďalšie kožné problémy, ak vás trápia napr. plesne, ekzémy alebo zapareniny. Masť vychádza z dávnych receptúr vysoko ceneného lopúchového oleja, účinného pri najrôznejších kožných problémoch.

Aplikácia maste: Pred použitím masti doporučujeme postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Lopúchovú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože.
Vďaka správnej aplikácii masti pomáhate zvyšovať jej účinok. Lopúchová masť sa vyznačuje dobrou znášanlivosťou, preto ju môžu používať aj malé deti (od troch rokov).

Hmotnosť: 50 ml

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste pri teplote 5 - 20°C.

Krajina pôvodu: Česká republika

Alergény: včelí vosk

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN