Kostihojová masť 50ml, Dr.Popov

Kostihojová masť 50ml, Dr.Popov
3,43€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé
Osvedčená masť pre športovcov a ťažko pracujúcich. Originálne zloženie obsahuje výťažky zo 4 liečivých rastlín, ktoré majú blahodarný upokojujúci účinok pri masáži pohybového aparátu (unavené nohy, natiahnuté svaly, šľachy, kĺby a chrbtica). Masť je vynikajúca pri rehabilitácii a na ošetrenie pokožky pri podliatinách.

Zloženie: Adeps Suillus, Cera Alba, Symphytum Officinale Root Extract, Juniperus communis Fruit Extract, Thymus Vulgaris Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Lavandula Angustifolia Oil, Pelargonium graveolens Flower Oil

Bylinným základom kostihojovej masti je kostihoj lekársky (Symphytum officinale). Bylina rastie po celej Európe a tiež v Ázii, jedná sa o väčšiu rastlinu s chlpatými listami a fialovými kvetmi. Kvitne od mája do júla a užíva sa nielen do bylinných mastí, ale aj do odvarov, zábalov, sirupov či liečivých olejov. V bylinkárstve sa využíva vňať a koreň kostihoja lekárskeho.
Kostihoj lekársky má mnoho liečivých látok: obsahuje slizy, steroidné saponíny, taníny, inulín, proteín a vitamín B12. Listy a hlavne kvitnúce vrcholky kostihoja obsahujú alantoín – látku, ktorá podporuje hojenie rán a pôsobí mierne anesteticky. Korene kostihoja sú bohaté na pyrolizidinové alkaloidy.

Masťovým základom je nevyškvarená čistená bravčová masť, ktorá sa extrahuje horúcou parou. Má výborné premasťujúce schopnosti, svojím zložením pripomína ľudský tuk a zároveň predstavuje kvalitný nosič liečivých látok obsiahnutých v bylinách. Pre tieto dôvody je čistená bravčová masť stále ideálnym základom mastí, aj keď dnes niektoré firmy dávajú prednosť syntetickým základom.

Kostihojová masť je obohatená o pravý včelí vosk, ktorý má vynikajúce ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje výslednú kvalitu masti.

Účinok kostihoja lekárskeho je v masti umocnený unikátnou kompozíciou bylín: nechtíkom lekárskym, borievkou a tymiánom.


Použitie: Kostihojová masť sa výborne hodí k masáži. Masáž priaznivo pôsobí na natiahnutý pohybový aparát (kĺby a chrbticu, unavené nohy, šľachy a natiahnuté svaly).
Kostihojová masť je obľúbená hlavne u osôb, ktoré vo svojej profesii manuálne ťažko pracujú (napr. čašníci, predavači, …). Účinky kostihojovej masti využívajú hojne aj športovci, napr. po športových výkonoch alebo po veľkej námahe.
Kostihojovú masť môžete užívať aj pri ďalších problémoch: táto masť dobre poslúži k starostlivosti o pokožku pri preležaninách, podliatinách alebo výronov.
Pre svoje účinky je tiež výborným doplnkom pri rehabilitácii, a to hlavne pri regenerácii zlomenín – ako už napovedá samotný názov kostihojová.


Aplikácie maste: Pred použitím masti odporúčame pokožku umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve – aby neupchala póry. Kostihojovú masť používame 2-3x denne alebo podľa aktuálnej potreby. Jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože.
Správna aplikácia masti pomáha zvyšovať ich následný účinok.

Hmotnosť: 50 ml

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste, pri teplote 5 - 20°C.

Alergény: včelí vosk

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN