Draslík 99mg, 100 tabliet NATURAL

Draslík 99mg, 100 tabliet NATURAL
10,80€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: NATURAL


            Draslík prispieva k:

  • správnemu fungovaniu svalov;
  • správnemu fungovaniu nervového systému;
  • udržaniu normálne krvného tlaku.

    ,,Draslík potrebujú mnohé enzýmy a bez neho nemôže byť glukóza premenená ani na energiu ani na glykogén. Svaly sa nedokážu zmršťovať, vznikajú obrny a vodné edémy. Nedostatok draslíka spôsobujú – cukríky, akékoľvek rafinované sladkosti, veľmi solené pečivo, sušené zemiakové lupienky, ... . K strate draslíka tiež prispieva acylpyrín, alkohol a mnohé liečivá. Ak jeme umelo upravované potraviny, spôsobuje to v nás nedostatok draslíka a rýchle vzniká nezáujem, únava, bolestivé vetry, zápcha, nespavosť, nízka hladina krvého cukru, mäkké a slabé svaly, ako aj slabý, pomalý a nepravidelný tep. Stres nízkeho krvného tlaku vedie k ďalším stratám draslíka. Pri podávaní 2 až 5g chloridu draselného, všetky symptómy zmizli. Treba však pamätať na to, že slané potraviny stav zhoršujú. Užívanie diuretík za účelom zníženia váhy je nebezpečné, pretože vzniká nedostatok draslíka. Pri nedostatku draslíka určite stúpa krvný tlak. Pravdepodobne najväčšie škody z nedostatku draslíka sú na srdci. Je dlho známe, že srdcové infarkty sú často združené s nízkou hladinou draslíka v krvi a malým príjmom draslíka. A nie len to, vznikajú i poškodenia a degeneračné zmeny na srdcovom svale. Podobné zmeny nastávajú i pri nedostatku horčíka, pretože bez horčíka si organizmus nevie udržať draslík.´´
                                           Adelle Davis: Čo Vám chýba, aby ste boli fit; Ekokonzult 2013

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/2327/2013/Ht.
 

Upozornenie:
Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

 

 Výživové hodnoty:  v 1 tablete   % RVH*
 Draslík (Glukónan draselný)
 99 mg
4,95 %
* Referenčná výživová hodnota 

 ZLOŽENIE: Objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; protihrudkujúce látky: kyselina stearová,
stearan horečnatý; zahusťovadlo: guarová guma; protihrudkujúca látka: oxid kremičitý.

Dávkovanie: Užívajte 1-2 tablety denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste!

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.

Draslík je dôležitý pre správny rast, udržiava pokožku zdravú, stimuluje činnosť obličiek pri zbavovaní sa toxicity. Spolu so sodíkom sa zúčastňuje na regulácii tekutín v organizme – reguluje hladinu vody v bunkách. Stimuluje činnosť svalov. Pomáha pri normalizácii srdcového rytmu. Podporuje znižovanie tlaku v krvi.

Minimálna trvanlivosť do: uvedené na etikete

Hmotnosť: 105g

 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN