CORDYCEPS (90x400 mg)

CORDYCEPS (90x400 mg)
17,90€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Produkt CORDYCEPS obsahuje 400 mg mycéliového prášku Cordyceps sinensis v jednej kapsly a je balený do rastlinných kapsúl. Mycélium je zárodok huby alebo súbor hubových vlákien, ktorý privádza vlkosť a živiny k vyvíjajúcej sa hube. Má vyššiu koncentráciu aktívnych zložiek ako čistá huba alebo prášok z nej vyrobený. 

Cordyceps obsahuje 4 významné aktívne zložky:
Cordycepin obsahuje antioxidanty, je vhodný ako podpora pri cukrovke, na úpravu hladinu cukru v krvi, podporu imunitu 
Adenosín zlepšuje absorbciu kyslíka v krvi, je vhodným doplnkom proti jej zrážanlivosti, zlepšuje cirkuláciu krvi k mozgu, srdcu a pohlavným orgánom, napomáha pri krvnom tlaku, potláča búšenie srdca a dodáva energiu
Kyselina Cordycepic (D-Mannitol) zlepšuje imunitu a metabolizmus, je účinnou podporou pri trombóze, astme, infarkte a krvácaní do mozgu 
Polysacharidy podporujú imunitu a napomáhajú spomaleniu oxidácie a starnutiu buniek.

V Čine a v Tibete sa používa už niekoľko stáročí. Je oficiálne uznávaný Činskou tradičnou medicínou a Tibetskou medicínou. Huba je ukrytá pod zemou, takže sa objaví v tráve len ako tenká hnedá tyčinka. Vyskytuje sa vo vysokej nadmorskej výške okolo 3500 metrov nad morom. V letnom období Cordyceps existuje v podobe huby. Veľmi ťažko sa dá zbadať na lúke plnej trávy a kvetov. V období vystvárania spóry z dcérskej cysty huby - rastliny vystreľuje spóra, ktorá sa usádza na larvu motýľa a začína na ňom parazitovať. Od tohto momentu sa začína druhý cyklus existencie Cordycepsu. Zasiahnutá larva sa zarýva do zeme. Mycélium huby začína prerastať do húsenice a výsavať z nej výživné látky, v dôsledku čoho podhubie celkom vyplní hmyz a tento zahynie. Spóra sa v larve začína podobať na baktériu, ktorá ničí a spotrebúva vnútrorné orgány larvy, ponecháva na svoju ochranu jej rohovinový obal.
 
Zloženie: Cordyceps Sinensis (mycéliový prášok) 400 mg, rastlinná kapsula.
 
Krajina pôvodu: Čína
 
Dávkovanie: 1 kapsulu denne pred jedlom. Vhodné na dlhodobé užívanie. Kapsule prijímať nerozkusané, najlepšie nalačno asi pol hodinu pred jedlom. Dávku je potrebné dostatočne zapíť. 
 
Upozornenia: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy a pri neznášanlivosti niektorej z uvedených zložiek. Odkladať mimo dosah detí a slnečných lúčov, v suchu a teplote do 25 °C. Výživový doplnok nenahrádza pestrú stravu.
 
Obsah: 90x 400mg
 
O ďalších účinkoch nie je možné vzhľadom k legislatíve EÚ podať informácie. Viac o účinkoch byliny nájdete v herbároch a liekopisoch.
 
 

 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


SI WU WAN - 161
8,00€
WU PI WAN - 106
8,00€
Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN