Čaga plodnica - Čaga čaj jemno zomletý - Inonotus obliquus - Ryšavec šikmý 40g (20 x 2g)

Čaga plodnica - Čaga čaj jemno zomletý - Inonotus obliquus - Ryšavec šikmý 40g (20 x 2g)
4,40€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé
Čaga je druh Choroša - huby, rastúcej hlavne na brezách, najmä v Rusku na Sibíri. Huba je na povrchu čierna, na reze má hnedasté zafarbenie. Plodnica dorastá do veľkosti od 30 do 50 cm, váži až 3 kg a rastie až 10 rokov. Vyživuje sa šťavami hostiteľa. Zbiera sa na jeseň a na jar, keď má najväčšiu koncentráciu účinných látok. Choroš Čaga sa vyskytuje na brezách, jarabine, jaseňoch, ale podľa skúseností má najvyššie liečivé účinky práve Čaga rastúca na brezách.
Na priaznivom účinku Čagy má hlavný podiel melanín, ktorý má podobnú molekulárnu štruktúru ako prirodzený melanín človeka v koži a má preto možnosť bez prekážok preniknúť do štruktúry bunky a mať tak na ňu blahodárny vplyv.Najlepší efekt býva dosiahnutý v počiatočných štádiách onkologických ochorení. V pokročilejších štádiách môže zastaviť ďalší rast novotvaru, mierni bolesť a zlepšuje celkový stav chorého. Pri aplikácii Befunginu je veľmi vhodné, až žiadúce obmedziť príjem mäsitých a tučných potravín.
Skúsenosti ruského liečiteľstva po mnohé stáročia dali impulz k vedeckému skúmaniu Čagy pri liečbe novotvarov. Rozsiahly základný a aplikovaný farmakologický výskum Čagy, uskutočnený na rôznych pracoviskách Ruska - od 30-tych rokov 20. storočia až po súčasnosť - preukázal dávnu skúsenosť používania čagy v ľudovej medicíne. Je dokázané, že extrakt z Čagy je skutočne účinným terapeutikom a bol preto zavedený do oficiálnej ruskej medicínskej praxe pod názvom Befungin.
Táto huba je vskutku legendárna. Už od pradávna sa v Rusku Čaga používala ako vyhlásený liečebný prostriedok. Čágou sa liečil sám slávny knieža Vladimír Monomach, ktorý trpel rakovinou pier. Ako účinný protirakovinový liek je Čaga a výťažok z čagy zavedený do oficiálneho ruského liekopisu už v roku 1858.
Na rozdiel od drte je táto forma čagy lepšia v jednoduchom dennom dávkovaní (1 sáčok denne) a jemnosťou zomletia (lepšia vstrebateľnosť).


Zloženie: čaj - na jemno zomletá suchá drvina huby zvanej Čaga - Rezavec šikmý (Inonotus Obliquus) 

Príprava: Jedno vrecúško zalejeme cca 200 ml horúcej vody, necháme odstáť 15 minút. Užívame 1/3 pohára 3x denne, počas jedla.
 
Význam pre zdravie: výborný podporný prostriedok pri vredovej chorobe žalúdka a dvanástnika, pri všetkých zápaloch tráviaceho ústrojenstva, pri chronickej gastritíde a polypóze žalúdka a čriev, pri psoriáze, ekzéme a iných kožných problémoch, pozitívne pôsobí na centrálny nervový systém, upokojuje nervový systém pri nespavosti, 
pozitívne pôsobí na látkovú výmenu, zvyšuje odolnosť organizmu voči infekčným chorobám, pri zápalových procesoch a nádoroch hrtanu vo forme inhalácie, symptomatický prostriedok pri nádoroch s rôznou lokalizáciou, pri ochorení pečene a sleziny, v stomatológii pri paradentóze

Hmotnosť: 40 g (20 x 2g)

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a tmavom mieste. 

Krajina pôvodu: Rusko
 
 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN