Askorban sodný (vitamín C) 115g NOVINKA

Askorban sodný (vitamín C) 115g NOVINKA
3,60€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Vedeli ste to? Podľa Adelle Davis, autorky knihy Čo Vám chýba, aby ste boli fit, spotreba vitamínu C pri strese podstatne stúpa a zvýšená dávka vitamínu C zvyšuje odolnosť organizmu voči stresu. Navyše, syntetický vitamín C a B-vitamíny sú úplne rovnocenné prirodzeným. Prirodzený vitamín E je však podstatne účinnejší než syntetický. Prirodzený je chemicky označený ako D-alfa tokoferol. 

Všetky medikamenty sú do určitej miery toxické. Toxicite mnohým z nich môže byť čiastočne alebo úplne zabránené vhodnou stravou, obsahujúcou anistresové 
faktory. Doba liečenia sa tým podstatne skráti. Takto sa dá niekedy súčasne zvýšiť účinnosť medikamentov až 20krát. Napríklad Acylpritín zvyšuje vylučovanie kalcia, draslíka, vitamínu C a všetkých B-vitamínov. Ďalej spôsobuje vyčerpanie nadobličiek, spomaľuje zrážanlivosť krvi, zvyšuje potrebu kyslíka, narušuje trávenie a iné. Tieto nepriaznivé účinky minimalizuje podávanie vitamínu C a kyseliny pantoténovej a správna strava. Vitamín C zabraňuje aj poškodeniu čriev mnohými medikamentami. Čím je medikament jedovatejší, tým väčšiu dávku vitamínu C potrebujeme. Najlepšie je dávať pozor na všetky príznaky nedostatku vitamínu C (napr. krvavá zubná kefka) a podľa toho zvýšiť jeho dávkovanie.  
Zdroj: Adelle Davis - Čo Vám chýba, aby ste boli fit.
 

Vitamín C s pH 7,6 v biologickej forme vo farmaceutickej kvalite, nezpôsobuje vznik ľadvinových kameňov a je šetrný pre žalúdok a tráviaci trakt.
Vyrobené v ČR
Na našom trhu je mnoho foriem vitamínu C, ale táto forma je nekyslá a teda nemá rovnakú dráždivosť ako kyselina askorbová. Zásaditosť tejto formy vitamínu C ju robí veľmi zaujímavou pre ľudí, ktorým spôsobuje kyselina askorbová potiaže.

Zloženie:

Účinná látka

1000 mg (odmerka naplnená po okraj)

 

% odporúčanej dennej dávky pre dospelých

Vitamn C (kyselina L-askorbová)

880 mg 1460 %


Použitie: 1 - krát denne rozpustiť odporúčanú dennú dávku výživového doplnku vo vode a vypiť. Pribalená odmerka naplnená po vrchný okraj zodpovedá dávke 1000 mg.

Odporúčané dávkovanie: Odporúčaná denná dávka v čase zvýšenej potreby vitamínu C je 200 - 500 mg kyseliny L-askorbovej denne vo viacerých čiastkových dávkach. V prípade závažného nedostatku vitamínu C je možné užívať denne 500 - 1000 mg kyseliny L-askorbovj. Deťom od 3 do 6 rokov podávajte denne 100 - 200 mg. Podávanie vitamínu C deťom do 3 rokov je možné až po predchádzajúcej konzultácii s lekárom. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Podávanie vitamínu C dlhšie ako 1 týždeň je vhodné konzultovať s lekárom.

Hmotnosť: 115 g

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Uchovávať mimo dosahu malých detí.

Vyrobené v Českej republike


Miesto pôvodu základnej zložky je iné ako krajina pôvodu.

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy!

 

Priemerné  výživové hodnoty na:

1000 mg výživového doplnku

Energia

11,44 kJ / 2,64 kcal

Tuky
z toho nasýtené mastné kyseliny

0,0 g
0,0 g

Sacharidy
z toho cukry

0,0 g
0,0 g

Bielkoviny

0,0 g

Sodík

 120 mg

Soľ

  0,0 g

 
Askorbát sodný, kyselina askorbová, askorban sodný, askorban vápenatý, askorbát vápenatý, vitamín C, vitamín C v práškovej forme, základné vitamíny, nekyslý vitamín C, skorbut, nedostatok vitamínu C, alternatívna liečba vitamínom C, Cčko. 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN