Včelí vosk - čistý 80 g
  • Včelí vosk - čistý 80 g
1,80€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé

Včelí vosk - prírodný. Bez prídavkov a chemikálií. Vosk je filtrovaný od nečistôt potravinárskou technológiou.
Pod slovom vosk rozumieme široký sortiment výrobkov, pričom je treba si uvedomiť základný rozdiel medzi umelým voskom (vyrábaným z ropných derivátov - parafín) a prírodným voskom.
Prírodný vosk je zmes rôznych mastných kyselín (pozostáva z uhľovodíku, mono, di a triesterov, z voľných kyselín, atď.), bohatých na cenné a unikátne látky. Včely produkujú vosk prostredníctvom žliaz na spodnej strane bruška medzi 3 a 6 článkom. Voskové šupinky potom použijú ku stavbe pláštov. 1 kg včiel môže vyprodukovať až 0,5 kg vosku.
Tavenie vosku začína už pri cca 62°C, pričom pri nízkych teplotách (0) sa vosk ľahko láme. Vosk je tvarovateľný už aj pri cca 35°C. Farba vosku závisí od jeho veku, využitia včelami. Panenský vosk má v podstate bielu, jemne žltkastú farbu. Klasický plášť má žltú farbu až tmavo hnedú, ktorá je spôsobená znečisťovaním. Farbu vosku ovplyvňuje aj peľ, ktorý v pláštoch ukladajú včely. Najviac farbí peľ zo slnečnice, maku, repky.

Zloženie: včelí vosk čistý

Použitie: Včelí vosk kvôli špeciálnym fyzikálnym a chemickým vlastnostiam má rôznu formu využitia. Včelí vosk je produktom včiel, ktorý ľudia využívajú už tisíce rokov. V starodávnom Egypte používali vosk aj na balzamovanie múmií. Vosk nie je škodlivý pre ľudský organizmus. Najznámejšou formou potravy so včelím voskom je med v plástoch pričom vosk sa pri konzumovaní vypľúva.  
Ďalšiu formu využitia má vosk v kozmetike, nakoľko má výraznú ochrannú funkciu. Využitie vosku je v kozmetike značné, napríklad v dezodorantoch, očných krémoch, krémoch na pokožku, v kondicionéroch. Využíva sa aj v medicíne ako tenký film na tabletkách, a napomáha tak postupnému rozpúšťaniu sa. Vosk sa ďalej využíva pri baleniach, pri lakovaní a ošetrení povrchu dreva a kovu.

Hmotnosť: 80 g

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN