Ajurvédsky biely čaj s citrusmi 25x2g s prírodnou príchuťou
Bez lepku Bez pridaného cukru Vegan rastlinné Bez mlieka
3,14€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Tea of life

BIELY ČAJ S CITRUSMI

Zloženie: biely čaj s prírodnou príchuťou pomaranča, citrónu, limetky a mandarínky

Príprava: teplý čaj – do šálky vložte jedno čajové vrecúško, zalejte horúcou vodou a nechajte lúhovať 1-2 minúty podľa požadovanej sily nápoja; ľadový čaj – 8 čajových vrecúšok nechajte lúhovať rovnako ako v prípade horúceho čaju, naliatím vylúhovaného nápoja do nádoby s ľadom získate ľadový čaj

Čistá hmotnosť: 50 g (25x2g)

Skladujte na chladom a suchom mieste.

Minimálna trvanlivosť: viď na obale

Má jemnú, lahodná chuť a blahodarné účinky na organizmus. Biely čaj sa získava spracovaním prvých, ešte nerozvinutých čajových lístkov Camellia sinensis. Účinné látky Prírodné flavonoidy Jedná sa o 100% prírodný biely ceylonský čaj balený na Srí Lanke ochutený citrusy - limetkou, citrónom a pomarančom. Biely Čaj predstavuje ten najjemnejší a najznamenitejšiu druh čaju. Má jemnú, lahodnú chuť a súčasne blahodarné účinky na náš organizmus vďaka účinným prírodným antioxidantom. Jedná sa o druh čaju, ktorý sa získava spracovaním prvých, ešte nerozvinutých čajových lístkov rastliny Camellia sinensis. Krehké lístočky sa môžu zbierať iba počas krátkeho obdobia v roku. Keď začne obdobie dažďov, čajové púčiky sa roztvoria do lístkov a prichádzajú o jemnú, sviežu a jedinečnú chuť bieleho čaju. Mladé čajové lístky majú hebké striebristo-biele chĺpky, podľa ktorých dostal biely čaj svoje meno. Púčiky, z ktorých sa vyrába biely čaj, majú vyššiu koncentráciu favonidů fungujúcich ako veľmi silné antioxidanty, ako lístky a púčiky, z ktorých sa spracovávajú čaju čiernej a zelenej.

Príprava: Horúci čaj - do šálky vložte jeden čajový sáčok, prelejte horúcou vodou a nechajte lúhovať 1 - 2 minúty podľa požadovanej sily nápoja. Ľadový čaj - 8 čajových vrecúšok nechajte lúhovať rovnako ako v prípade horúceho čaju, naliatím extrahovaného nápoja do nádoby s ľadom získate osviežujúci ľadový čaj.

Biely čaj predstavuje ten najjemnejší a najznamenitejšiu druh čaju. Predtým bol tak vzácny a výnimočný, že ho smeli popíjať len čínski cisári. Dnes jeho prednosti postupne objavuje aj západný svet a biely čaj pomaly dobieha v obľube čaje zelené. Biely čaj pochádza z Číny, jeho história siaha viac ako 1200 rokov späť do minulosti. Veľkej obľube sa tešil pre svoju vzácnosť a výnimočnú kvalitu najmä za vlády cisára huj-Congo z dynastie Song (960-1279 nl). Po dlhé stáročia bol považovaný iba za nápoj cisárov. V dôsledku tejto tradície si biely čaj dodnes udržuje povesť výnimočného nápoja. Jeho pestovanie je veľmi náročné a špecifické. Krehké čajové lístočky sa zbierajú ručne vždy na začiatku vegetačného obdobia (koniec marca až začiatok apríla) a ich výbere sa venuje veľká pozornosť. K výrobe bieleho čaju slúži u niektorých druhov iba mladé púčiky čajovníka pokryté jemným páperím, u iných púčiky a najmladší rozvinuté lístky. Po zbere sa čajové lístky nijako nespracúvajú. Najskôr sa nechajú zvädnúť, potom sa sušia na slnku. Biely čaj sa nepraží ani neoxiduje, a preto si uchováva jemné zloženie a jedinečnú chuť. Nakoniec sa čajové lístky triedia podľa veľkosti. Nálev z bieleho čaju je svetlý a vyniká lahodnou chuťou - znalci ho považujú za skutočnú delikatesu medzi čajmi.

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť