Ryžový olej KOSHER Suriny 700ml Thajsko

Ryžový olej KOSHER Suriny 700ml Thajsko
5,10€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé
Pri objednávke do 10kg je poštovné a balné účtované podľa obchodných podmienok. Pri objednávke nad 10kg je už pooštovné a balné 4,90 EUR za každý ďalší balík!

Ryžový olej Suriny ponúka niekoľko unikátnych vlastností, ktoré z neho robia zaujímavý olej. Obsahuje zložky majúce potencionálny význam pre diétu a zdravie. Rafinovaný ryžový olej je hojne používaný v Japonsku, Kórei, USA, Thajsku a postupne získava na popularite pre svoju chuť a stále vlastnosti. Pri vyprážaní za vysokých teplôt sa neprepaľuje tak rýchlo ako iné oleje. Má vysoký obsah prírodných antioxidantov s nutričnou hodnotou ako sú gamma-oryzanol, tokotrienoly a tokoferoly. Dve posledné z nich sú prirodzene sa vyskytujúce formy vitamínu E.

Časopis FOOD č. 9/2011, titulná stránka
Štúdie a výskum preukázali, že ryžový olej má značný hypocholesterolický účinok v porovnaní s ostatnými potravinovými olejmi. Tento účinok je prisudzovaný zložkám ako je Vitamín E (tokotrienoly a tokoferoly) a oryzanol. Tieto zložky sa získavajú z ryžových otrúb. Potravinové oleje bohaté na polynenasýtené mastné kyseliny sú známe pre svoju schopnosť znižovať celkový krvný cholesterol a zároveň znižujú výhodný cholesterol HDL, zatiaľ čo ryžový olej ako bolo zistené zvyšuje HDL cholesterol a zároveň znižuje LDL (zlý) cholesterol v ľudskom tele.


Použitie: Ryžový olej Suriny má prakticky 0% transmastných kyselín a zadržiava značné množstvo Oryzanolu, ktorý spôsobuje, že sa olej tak rýchlo neprepaľuje, čo svedčí o jeho skvelej oxidačné a termálne stabilite. S jeho vysokým bodom prepáleniu (až 215 ° C) a nízkou priľnavosťou k pripravovaným pokrmom je ryžový olej najčistejším smažícím olejom pre prípravu vyprážaných pokrmov jemnej chuti. Použitie ryžového oleja ako potravinového olej pre smaženie, pečenie, hlboké vyprážanie a do šalátových dressingov je nový a zdravý spôsob prípravy tých najchutnejších pokrmov s účinnou starostlivosťou.

Význam pre zdravie: Zložky Vitamínu E izolované z ryžového oleja poskytujú oxidačnú stabilitu olejmi a tieto prírodné antioxidanty pomáhajú kontrolovať tvorbu voľných radikálov v ľudskom tele a bráni vzniku rôznych koronárnych chorôb. Ryžový olej tiež obsahuje skvalén, ktorý sa stará o Vašu pokožku a spomaľuje tvorbu vrások.

Fyzikálna analýza:
Vzhľad voľne tečúcou kvapalina zlatistej farby
Vôňa pri zahriatí ľahko vonia po ryži
Test v chlade (5h pri 0 ° C) mútiť sa
Farba (stupnica podľa Lovibond 5 1/4) 3.0 červená, 34.0 žltá
Špecifická hmotnosť 0.915 - 0.925
 
Chemická analýza:
Hodnota peroxidov <1,5 Meq / kg
Obsah vlhkosti <0.15% (nie viac ako)
Nerozpustené látky <0.1%
Zmýdelnitelná hodnota 180 - 195
 
Objem: 700 ml

Skladovanie: Uchovávajte pri izbovej teplote (10°C - 30°C)
 
Krajina pôvodu: Thajsko


Upozornenie: Na jednu objednávku je možné si objednať maximálne 3 ks tovaru, ktorý je v skle. Väčšie množstvo je možné len osobným odberom v Košiaciach alebo po telefonickom dohovore.

 

Priemerné  výživové hodnoty na:

100 g

Energia

3850 kJ / 921 kcal

Tuky
z toho nasýtené mastné kyseliny
poly-nenasýtené mastné kyseliny
mono-nenasýtené mastné kyseliny

100,0 g
24,3 g
30,1 g
45,6 g

Sacharidy
z toho cukry

0,0 g
0,0 g

Vitamín E

38,3 g

Gamma Oryzanol

 900 mg

Soľ

  0,0 g


 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN