ČLÁNOK - Doprajte si šálku čaju

ČLÁNOK - Doprajte si šálku čaju
0,00€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Vypredané

DOPRAJTE SI ŠÁLKU ČAJU

 

Čas na čaj sa nájde vždy. Už len si treba vybrať ten správny a podľa svojej chuti.

 

Po vode je čaj druhým najkonzumovanejším nápojom na svete. Čaj pôvodne pochádza z juhozápadnej Číny. Tam sa používal ako liečivý nápoj. Pôvodný čaj pochádza z rastliny Camellia sinensis.

Podľa legendy je čaj v Číne známy už od roku 2700 pred Kr. Prvý zverejnený zoznam metód pestovania, spracovania a pitia prišiel v roku 350 nl. Pitie čaju sa neskôr stalo veľmi obľúbené aj medzi Britmi. Tí začali rozsiahlu výrobu a komercializáciu závodu v Indii.

 

Profesionálni ochutnávatelia čaju sledujú vzhľad suchého aj infúzneho stavu lístkov čaju. Okrem iného sa hodnotí farba aj aróma. Následne aj chuť. Ochutnávatelia majú slovník pojmov na hodnotenie čaju

 

Viete si čaj pripraviť správne?

Do kanvice na prevarenie vody na čaj dávajte stále len čerstvú vodu. Čaj miluje kyslík, pretože pomáha rozvíjať jeho chuť. Neprevárajte jednu vodu niekoľko krát. Naštudujte si, koľko stupňov má mať voda, ktorou čaj zalievate. Väčšina čiernych čajov by sa mala zalievať pri teplote vody okolo 96°C a zelené čaje okolo 70°C. Nikdy čaj nezalievajte hneď vriacou vodou. Ani sypaný, ani porciovaný. Sypané čajové lístky sú kvalitnejšie. Pri výbere čaju by ste mali dbať na jeho kvalitu. Tak isto aj čas luhovania je pri každom druhu čaju rozdielny. Čierny čaj by sa mal lúhovať 2 – 3 minúty, zelený čaj 45 sekúnd – 1 minútu, Oolong čaj 3 minúty, bylinkový čaj 5 – 6 minút, biely čaj 4 – 5 minút. Je to možno prekvapivé, ale ďalším dôležitým faktorom je aj materiál čajníka. Ideálne sú čajníky vyrobené zo železa alebo zo skla.

 

Čaje sa delia do 5 základných kategórií:

- čierny čaj

- zelený čaj

- oolong čaj

- pu-erh čaj

- biely čaj

 

Čierny čaj:

Čierny čaj je vyrobený z listov rastliny Camellia sinensis. Je to tzv. ,,pravý čaj”. Patrí medzi tie najpopulárnejšie čaje na svete. Najväčšiu obľubu dosahu vo Veľkej Británii a Írsku. Zaujímavosťou je, že Briti vypijú približne 165 miliónov šálok čierného čaju za jediný deň.

V našej ponuke nájdete niekoľko rôznych balení čierného čaju: https://bit.ly/2o27LLO

 

Viete, aký je rozdiel medzi čierny a zeleným čajom?

Hlavný rozdiel je v tom, že čierny čaj potrebuje na svoju výrobu dlhší proces. Čajové lístky čierného čaju sa najprv sušia na slnku. Pri zelenom čaji toto pravidlnom nie je.

 

Zelený čaj:

Ďalší z kategórie ,,pravých” čajov. Pochádza z Číny, kde je obľúbený už celé tisícročia. Je populárny na východe, hlavne v Japonsku. Existuje veľa rôznych druhov zeleného čaju. Zelený čaj je veľmi zdravý a jeho pitie je veľmi podporované po celom svete. Jeho zdravotné prínosy sú založené na rôznych výskumoch a štúdiách.

Kliknite, vyberajte, ochutnávajte: https://bit.ly/2oFcW4y

 

Určite ochutnajte aj Matcha čaj:

Je to druh zeleného čaju. Čajové lístky sú pestované v tieni. Následne po zbere sa veľmi jemne pomelú na prášok. Matcha čaj je populárny hlavne v Japonsku. Má silnú, horkú a trávnatú chuť. Ideálne je tento čaj piť v prirodzenom stave, bez pridania iných zložiek.

Nesmie chýbať ani v našej ponuke: https://bit.ly/2pAWEKo

 

Sencha čaj:

Je to bežná odroda japonského zeleného čaju. Pestuje sa na slnku. Má pomerne jemnú chuť a výrazne zelenú farbu. Rovnako ako všetky zelené čaje, aj sencha je plná polyfenolov - najmä katechínov.

Aj tento čaj nájdete v našej ponuke: https://bit.ly/2ptr9BN

 

Oolong čaj:

Jednoznačne stojí za ochutnanie. Je to ďalší čaj, ktorý sa zaraďuje do kategórie ,,pravých” čajov. Je to čiastočne oxidovaný čaj. V závislosti od stupňa oxidácie lístkov môže chutiť bližšie buď k zelenému alebo k čiernému čaju.

Nech sa páči, ochutnajte z našej ponuky: https://bit.ly/2n8eKT3

 

Stretli ste sa už aj s Čaga čajom?

Tento nápoj pochádza z rusko-sibírskeho regiónu. Je vyrobený z huby. Huba rastie vo veľkej časti severnej a východnej Európy a Ázie. Je to úplne bežný denný nápoj na Sibíri.

V našej ponuke ho nájdete tiež: https://bit.ly/2ptkwzo

 

V dnešnej dobe si okrem týchto tradičných čajov nájdete v obchodoch aj množstvo iných. Existuje široká škála bylinných čajov. Tie sú vyrobené napríklad z listov alebo kvetov.

 

Bylinné čaje:

Tieto čaje neobsahujú listy čajovníkov. Sú to rastlinné nálevy a odvary. Sú pripravové väčšinou pre ich liečivé a preventívne účinky. Najčastejšie sa skladujú v papierových alebo drevených nádobách. Ich skladovanie sa odporúča maximálne jeden rok.

Ani tieto nesmú v našej ponuke chýbať: https://bit.ly/2oIunRB

 

V našej kamennej predajni, aj na našom e-shope nájdte viac ako 140 čajových produktov:

- Čierne sypané čaje

- Darčekové čaje

- Detské bylinné čaje

- Detské ovocné čaje

- Jednodruhové sypané bylinné čaje

- Medvedíkove čaje

- Pečené čaje

- Porciované čaje

- Sypané bylinné čaje – zmesi

- Sypané ovocné čaje

- Zelené sypané čaje

Kompletnú ponuku nájdete tu: https://bit.ly/2n843zR

 

 

ZDROJE:

https://en.wikipedia.org/wiki/Tea

https://www.nutritionadvance.com/healthy-foods/types-of-tea/

https://www.groupon.com/articles/different-types-of-tea

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bylinkov%C3%BD_%C4%8Daj

https://www.britannica.com/topic/tea-beverage

https://gulfnews.com/lifestyle/7-ways-you-might-be-getting-your-tea-wrong-1.1562159199759

https://www.twinings.co.uk/about-twinings/latest-news-and-articles/how-to-make-tea-perfectly

https://www.webstaurantstore.com/blog/1784/best-way-to-make-tea.html

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN