CELITIN 90tab., Energy

CELITIN  90tab., Energy
19,38€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé
Celitin je bioinformačný prípravok obsahujúci kombináciu lecitínu a extraktu z Ginkgo biloby. 
 
O účinkoch nie je možné vzhľadom k legislatíve EÚ podať informácie. Viac o účinkoch byliny nájdete v herbároch a liekopisoch.
 
Zloženie: Lecitín (1 000 mg), želatínová kapsula, zvlhčujúca látka - glycerol, sójový olej, extrakt z ginka dvojlaločného (60 mg), voda, extrakt z pupočníka ázijského (20 mg), emulgátor - mono- a diglyceridy mastných kyselín, leštiaca látka - včelí vosk, farbivo - karamel
 
Balenie: 90ks
 
Odporúčané dávkovanie: 1 tableta 1x denne. Po troch týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň nevyhnutná pauza. Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 
Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti a osoby precitlivené na včelie a sójové produkty. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.
 
Skladovanie: Ukladajte mimo dosahu detí! Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25°C.
Priaznivo ovplyvňuje predovšetkým mozgovú činnosť, zloženie krvi a cievny systém. Zlepšuje prietok krvi mozgom, okysličenie mozgových buniek a mozgové funkcie – pamäť, plánovanie, sústredenie, pozornosť a učenie. Chráni a vyživuje puzdrá nervových vlákien. Pomáha predchádzať únave a vyčerpaniu, zvyšuje odolnosť voči stresu a pomáha pri úzkostných a depresívnych stavoch. Vhodný doplnok liečby Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby, senility, demencie a porúch pamäte. Pomáha pri migrénových bolestiach hlavy. Zlepšuje kvalitu spánku. Podporuje prekrvovanie, priaznivo pôsobí na srdce a krvný obeh. Bráni vzniku krvných zrazenín, preventívne pôsobí proti artérioskleróze, trombóze, mŕtvici a infarktu, reguluje krvný tlak. Upravuje hladinu cholesterolu v krvi, priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov. Ovplyvňuje kvalitu nechtov a vlasov, zabraňuje vypadávaniu vlasov a tvorbe lupín. Zlepšuje kvalitu kože a slizníc. Je vhodný v prípade porúch sluchu, rovnováhy a zraku. Pôsobí pri odbúravaní žlčových kameňov a chorobách pečene (vrátane stukovatenia pečene). Pomáha pri astme. Vhodný doplnok pri kĺbových ťažkostiach.

Zloženie: Lecitín je látka s tukovým zložením (fosfatidylcholín). Nachádza sa vo všetkých bunkách ľudského tela, kde sa zúčastňuje na životne dôležitých pochodoch. Významný je jeho vplyv na metabolizmus cholesterolu. Škodlivý cholesterol premieňa na neškodný, a tak pomáha predchádzať artérioskleróze a srdcovému infarktu. Využíva sa v prípade cukrovky, porúch pečene, problémov so žlčníkovými kameňmi a glaukóme (zelený zákal). Nervové a mozgové bunky potrebujú na svoju opravu a údržbu veľké množstvo fosfatidylcholínu. Iba tak si dokážu zachovať svoju štruktúru a funkcie. Fosfatidylcholín vyživuje puzdrá nervových vlákien a je hlavným zdrojom acetylcholínu, látky, ktorá prenáša nervové impulzy. Starnutie spôsobuje oslabenie nervových spojov a vetvenie. Súčasne znižuje hladinu takých neurotransmiterov, akým je acetylcholín, čo znamená jednu z príčin porúch pamäti. Pri užívaní lecitínu sa preukázalo zlepšenie pamäti, aktivovanie mysle a spomalenie degeneratívnych procesov v mozgu. Väčšina cholínu prítomného v našej normálnej strave sa vyskytuje v podobe lecitínu, a to v olejoch lisovaných zo semien a v neupravovaných potravinách obsahujúcich olej. Veľmi málo ľudí získava dostatok cholínu a fosfatidylcholínu len zo svojej stravy. Preto sú lecitínové doplnky také populárne. Ginkgo biloba je odnepamäti hlavnou rastlinou čínskej bylinnej medicíny. Štandardizovaný extrakt z Ginkgo biloba je vysoko čistá zmes listov, plodov a vetiev stromu známeho pod slovenským názvom ginkgo dvojlaločné. Ginkgo zvyšuje prietok krvi v mozgu, a tak umožňuje nervovým bunkám absorbovať viac kyslíka. Ochraňuje cievy pred kŕčmi a stratou pružnosti, má relaxačný účinok na cievne steny. Pôsobí ako bariéra proti abnormálnemu vzniku krvných zrazenín v tepnách a žilách. Znižuje krvný tlak. Jeho účinky sa využívajú u mnohých chorôb. Klinické využitie zahŕňa také indikácie ako senilita, hluchota, diabetické cievne choroby a niektoré očné poruchy, aj mužská impotencia. U zdravých jedincov, najmä pri vyššom dávkovaní, spôsobuje ginkgo výrazné zlepšenie ostražitosti a schopnosti mozgu reagovať na podnety.

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN