Proteín hrachový BIO RAW 200g, Dragon Superfoods
BIO Bez lepku RAW Bez pridaného cukru Vegan rastlinné Bez mlieka
5,50€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Dragon Superfoods

Hrachový proteín je výbornou alternatívou ako bohatý zdroj bielkovín rastlinného pôvodu. Vďaka vysokému obsahu bielkovín až 80%, a obsahu všetkých esenciálnych aminokyselín je ideálnym doplnkom vegetariánskej a vegánskej stravy. Rovnako je ideálny ako súčasť športovej výživy vďaka vysokému obsahu esenciálnych AMK isoleucinu, leucínu, lysinu a valinu.

Zloženie: 100% prášok hrachový proteín* BIO RAW; *= z ekologického poľnohospodárstva

Odporúčané dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 40g (pre dospelého) = 2-10 lyžičiek.

Význam pre zdravie: Proteín (bielkovina) je základnou jednotkou pri stavbe našich telesných buniek, svalových vlákien. Slúži takisto na obnovu a regeneráciu buniek, svalov, vnútorných orgánov a tkanív. Súčasti bielkovín pozostávajú z jednoduchých dusíkatých zlúčenín, aminokyselín. V našom organizme existuje asi 22 aminokyselín, ktoré sú pre nás kľúčovo dôležité. Asi 14 z nich si dokáže telo vytvoriť samo, no ostatné musíme prijímať v strave, ktorú konzumujeme. Hormóny, ako napríklad inzulín, kontrolujú hladinu krvného cukru. Enzýmy ako amylázy, lipázy a proteázy zohrávajú dôležitú úlohu pri trávení potravy. Protilátky nám pomáhajú bojovať proti infekciám a bielkoviny svalov umožňujú ich kontrakciu. Niet teda pochýb o nevyhnutnosti proteínov pre náš život. Proteíny delíme podľa pôvodu na rastlinné a živočíšne. Kvalitné bielkoviny potrebujeme aby sme mali zdravé vlasy, nechty, kožu aj na budovanie svalovej hmoty. 
Pozn.: Vyššie uvedený text nie je zdravotným tvrdením, ktoré má za účel vyvolať v zákazníkovi dojem, že výrobok je potravina s pozitívnym dopadom na ľudské zdravie. Text je interpretáciou informácií z verejne dostupných zdrojov.
Nakoľko od 14. 12. 2012 podľa nariadenia Európskej komisie č. 432/2012 nesmieme uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdravie - preto Vás prosíme, aby ste si dohľadali vplyv obsiahnutých látok daného výrobku na ľudské zdravie sami z verejne dostupných zdrojov. Ďakujeme za pochopenie!

Hmotnosť: 200 g

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste.

Krajina pôvodu: Bulharsko


Priemerné  výživové hodnoty na:

100 g

Energia

1770,44 kJ / 419,08 kcal

Tuky
z toho nasýtené mastné kyseliny

8,32 g
2,01 g

Sacharidy
z toho cukry

1,6 g
0,87 g

Bielkoviny

84,2 g

Vláknina

 0,5 g

Soľ

  2,03 g

 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť