Prášok Ashwagandha BIO RAW - 200 g, Dragon Superfoods
BIO Bez lepku RAW Bez pridaného cukru Vegan rastlinné Bez mlieka
7,70€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Dragon Superfoods
Ashwagandha (ašvaganda) je známa aj pod názvami indický ženšen alebo zimná čerešňa. Jej latinský názov je Withania somnifera a do slovenčiny sa prekladá ako vitánia spavá. Patrí do čeľade ľuľkovitých (Solanaceae), je teda príbuzná napr. paradajkám, zemiakom ale aj goji. Pestuje sa v suchých oblastiach Indie a dá sa nájsť aj v Nepále. Využíva sa jej koreň, ktorý má horkú chuť. Obvykle sa melie na prášok.

Použitie: Užite priamo a zapite vodou. Zamiešajte do džúsu alebo smoothie. Prípadne užívajte podľa odporúčaní vášho ajurvédskeho odborníka.

Odporúčané dávkovanie: Obvykle odporúčaná denná dávka je 1 – 3 gramy (približne jedna tretina až dve tretiny čajovej lyžičky). V prípade nespavosti je vhodné užiť ashwagandhu večer pred spaním. Dávkovanie pri konkrétnych zdravotných ťažkostiach odporúčame prebrať s ajurvédskym odborníkom. Jedno balenie (250 g) vystačí pri odporúčanom dávkovaní 3 gramy denne až na 2 mesiace.

Význam pre zdravie: Ashwagandha je jednou z významných liečivých rastlín v ajurvéde – tradičnej indickej medicíne starej 5000 rokov. Je považovaná za adaptogén. (Adaptogén je pojem používaný v alternatívnej medicíne na označenie rastlinných produktovzvyšujúcich odolnosť organizmu proti stresovým situáciám. Pod stresovými situáciami sa myslí nielen psychický stres, ale aj fyzické zranenia, telesná únava, zmenené podmienky.) V ajurvéde sa používa na liečbu nespavosti, nemá však sedatívne účinky. Ďalšie pozitívne účinky, ktoré má ashwagandha podľa ajurvédy, sú: zlepšenie pamäte, zlepšenie schopnosti učiť sa, zrýchlenie reakčného času, zmierňovanie pocitu úzkosti a depresie. Súčasný vedecký výskum neposkytol doteraz dostatočné dôkazy potvrdzujúce tieto účinky ashwagandhy. Po chemickej stránke obsahuje ashwagandha asi trinásť rôznych alkaloidov, steroidné laktóny, saponíny, železo a ďalšie zložky.

Upozornenie: Nie je vhodné, aby ashwagandhu užívali tehotné ženy, deti a ľudia s poruchami štítnej žľazy. Odporúčaná denná dávka sa nemá prekračovať. Tento doplnok stravy nenahradzuje vyváženú a pestrú stravu. Udržujte mimo dosahu detí!

Hmotnosť: 200 g

Skladovanie: Uchovávajte na suchom mieste. 

Krajina pôvodu: India 

 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN