Panenský ľanový olej BIO 250 ml
4,50€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Health Link
Na výrobu BIO ľanového oleja sú použité semená ľanu z ekologického poľnohospodárstva. Olej je šetrne lisovaný za nízkych teplôt do 40°C, bez prístupu svetla a vzduchu. Je plnený podľa patentovanej technológie NITRODOSE, vďaka ktorej sa zamedzuje oxidácii nenasýtených mastných kyselín. Nahradenie nasýtených tukov nenasýtenými tukmi v strave prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Zloženie: BIO panenský ľanový olej z prvého lisovania za studena
Kyselina alfa-linolenová (Omega-3) 55 g
Kyselina olejová (Omega-9) 17,5 g
​Kyselina linolová (Omega-6) 15 g

Certifikáty: CZ-BIO-001 - poľnohospodárstvo EÚ

Použitie: Vhodný je pre studenú kuchyňu na dochutenie hotových jedál. Chutí v kombinácii s bielym syrom, tvarohom, čerstvou zeleninou alebo v bielom jogurte. Skvelý je aj ako zálievka do zeleninových šalátov a nátierok . Nie je určený pre smaženie, pečenie a varenie . Nezahrievajte !

Význam pre zdravie: BIO panenský ľanový olej je bohatým zdrojom omega - 3 aj cenných esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, a to predovšetkým kyseliny alfa - linolénovej, ktoré obsahuje viac ako 55 %. Esenciálne mastné kyseliny omega - 3 veľmi priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém, cievy a pomáha znižovať krvný tlak. Pozitívne ovplyvňuje sliznice a je účinnou prevenciou proti civilizačným chorobám. Ľanový olej napomáha čisteniu pečene a obličiek, pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitu aj pohybový systém - olejové zábaly prikladajte priamo na kĺby. Ženy ľanový olej ocenia predovšetkým pri menštruačných problémoch. BIO panenský ľanový olej je dobré používať aj ako telový olej . Zjemňuje a zvláčňuje tvrdú, suchú a popraskanú kožu. Účinný je aj na rôzne ekzémy a iné kožné ochorenia. Pomáha regenerovať kožu po ožarovaní a pri aplikácii na vlasy zmierňuje tvorbu lupín.

Objem: 250 ml

Skladovanie: Vzhľadom k vysokému obsahu polynenasýtených mastných kyselín môže ľahko dôjsť k žltnutiu. Za normálnej teploty sa na vzduchu rýchlo kazia, preto je nutné olej uchovávať v chlade a tme.

Krajina pôvodu: Holandsko

Výrobca: HEALTH LINK s.r.o., Holická 1173/49a, 779 00 Olomouc - Hodolany, Česká republika

O značke: Česká firma ​Health Link od roku 2000 vyrába kvalitné potravinové doplnky a vybrané prírodné produkty, ako sú jedlé oleje, superpotraviny, prírodné sladidlá, esenciálne oleje a ďalšie. Medzi známe produkty patrí Spirulina, Chlorella, mladá pšenica, čučoriedkový či brusnicový prášok. Medzi tie menej známe či exotické patrí prášok z plodov Lucumy, Macy, Mesquite alebo Camu camu. Maximálnu kvalitu produktov zabezpečuje dôkladným výberom prvotných surovín od overených pestovateľov z rôznych kútov sveta, ktorí dodržiavajú zásady ekologického poľnohospodárstva.​


 

Priemerné  výživové hodnoty na       

100 g

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

100,0 g

10,0 g

mononenasýtené mastné kyseliny

20,0 g

polynenasýtené mastné kyseliny

70,0 g

Energia

3700 kJ / 900 kcal

Vláknina

0,0 g

Soľ

0,0 g

Health Link

Česká firma ​Health Link od roku 2000 vyrába kvalitné potravinové doplnky a vybrané prírodné produkty, ako sú jedlé oleje, superpotraviny, prírodné sladidlá, esenciálne oleje a ďalšie. Medzi známe produkty patrí Spirulina, Chlorella, mladá pšenica, čučoriedkový či brusnicový prášok. Medzi tie menej známe či exotické patrí prášok z plodov Lucumy, Macy, Mesquite alebo Camu camu. Maximálnu kvalitu produktov firma Health Link zabezpečuje dôkladným výberom prvotných surovín od overených pestovateľov z rôznych kútov sveta, ktorí dodržiavajú zásady ekologického poľnohospodárstva.

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť