Arónia prášok BIO - 200 g, Dragon Superfoods

Arónia prášok BIO - 200 g, Dragon Superfoods
BIO Bez lepku RAW Bez pridaného cukru Vegan rastlinné
5,30€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Dragon Superfoods
Arónia je drobné bobuľovité ovocie tmavofialovej až čiernej farby. Arónia pochádza z mierneho klimatického pásma, rastie aj u nás. Možno ju poznáte aj pod starším názvom jarabina čierna. Podľa niektorých teórií je vhodné, aby človek konzumoval potraviny z rovnakej alebo podobnej oblasti, ako je tá, v ktorej žije. Nie vždy však práve v našom miernom podnebí rastú plodiny, ktoré majú vysoko koncentrovaný obsah niektorých výživových látok. Aj preto v našom e-shope nájdete veľa produktov pochádzajúcich z trópov, napr. z Južnej Ameriky. Arónia je v tomto smere jednou z výnimiek. Je to ovocie z mierneho pásma a zároveň má nadpriemerne vysoký obsah antioxidantov, flavonoidov a vitamínu C.

Príprava: Pridajte jednu lyžicu do smoothie, kaše alebo nápoja. Vo väčšom množstve môže mať mierne trpkú chuť, ktorú môžete zmierniť pridaním agáve alebo iného sladidla.

Použitie: Plody arónie je možné konzumovať v surovom alebo sušenom stave, často sú spracované na džemy, džúsy alebo ovocné víno.

Význam pre zdravie: Má veľmi vysoký obsah antioxidantov, až trikrát vyšší ako čučoriedky. Arónia je bohatá na flavonoidy. Flavonoidy priaznivo pôsobia na kardiovaskulárny systém, regenerujú a spevňujú cievy. Dôležitý je tiež vysoký obsah vitamínu C.

Hmotnosť: 200 g

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a tmavom mieste. 

Krajina pôvodu: Bulharsko

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN