Aníz - 100% éterický olej (silica) 10ml, Ťuli a Ťuli

Aníz - 100% éterický olej (silica) 10ml, Ťuli a Ťuli
3,50€

Všetky ceny sú uvedené s DPH

Tovar SKLADOM odosielame do 48 hodín
Doprava ZADARMO pri nákupe nad 60€
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Bezpečný nákup u overeného predajcu
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Iné zdravé
100% éterický olej - silica Aníz. Aníz údajne pochádza z Turecka. Je to jednoročná voňavá bylina, ktorá sa pestuje tisícročia. Do Európy sa rozšíril v 9 st. za vlády Karola Veľkého. V Egypte sa pestoval už okolo roku 1500 pred naším letopočtom. Egypťania používali semená a listy anízu na prípravu nápojov, liekov a ako korenie. Žuvanie anízu pre svieži dych je dodnes používané v Indii. Rimania z neho pripravovali korenistý koláč, ktorý pomáhal tráveniu.

Použitie: 
Vnútorne - do 2dcl vody 1 kvapku, 3x denne
Inhalácia - Priamou inhaláciou, difúzerom, olejovým výparníkom, inhaláciou pary. Nakvapkajte 1 kvapku do dlane, zohrejte druhou dlaňou a priložiť k tvári a priamo vdychujte. Možete aplikovať 1 kvapku na vreckovku alebo vatový tampón, pridržte pri nose a vdychujete nosom aj ústami.
Ochutenie jedla - anízový éterický olej je výborný pre použitie ako prírodná aróma, na dochutenie jedla a pečiva. Tip - 1 kvapku anízu pridajte do oleja (slnečnicového, mandľového). Získate tak chutný korenený olej vhodný v studenej kuchyni do šalátov.
Masáž - masážny olej (možno použiť aj bežný olej napr. olivový, mandľový, kokosový, atď.) naneste do dlane, pridajte kvapku anízového éterického oleja a postihnuté miesto potierajte v smere hodinových ručičiek.
Kúpeľ - pri kŕčoch, bolestiach brucha - 1 kvapku anízového esenciálneho oleja a 1 kvapku feniklového esenciálneho oleja pridajte do cedrového, cviklového, mätového, ľanového, mandľového, marhuľového, rascového alebo ricínového oleja, premiešajte a vyjelte do Vašeho kúpeľa.

Význam pre zdravie: 
Zažívacie ústrojenstvo - priaznivo pôsobí na tráviacu sústavu (bolesť brucha, nadúvanie), je veľkým pomocníkom pri žalúdočných a tráviacich ťažkostiach, pomáha pri tehotenskej rannej nevoľnosti (vtedy vhodné kombinovať s fenyklovou alebo mätovou silicou - inhalovať / 1kv. na kocku cukru)
Imunitný systém - pozitívne ovplyvňuje žľazy, artritídu/reumatizmus, rakovinu (protinádorové vlastnosti) , účinný proti kŕčom
Aníz utišuje bolesť, pôsobí ako analgetikum a anestetikum, je to antioxidant, diuretikum, má protizrážanlivé vlastnosti
Dýchacie ustrojenstvo - účinne vplýva na činnosť dýchacích ciest, pomáha pri kašli, zápaloch najmä horných dýchacích ciest
Nervový systém - očisťuje vzduch, vdychovaním vône pomáha otvárať emočné bloky, zvyšuje libido, dodáva energiu

Upozornenie: Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie.
Ak ste tehotná, pred použitím  sa poraďte s lekárom. Olej z anízu by sa nemal používať u detí mladších ako dva roky.

Objem: 10 ml

 

Napísať recenziu alebo upozorniť na chybný popis

Poznámka: HTML nie je preložené!
- +


Odporúčame dokúpiť


Švédske kvapky Originál MARIA TREBEN